O nas

rys. Sebastian S. z Olsztyna

To może w ramach przedstawienia się – podamy egzegezę hasła, które nam ostatnio patronuje.

Zin Literatura SF Kreatura

To nasza wersja Miasta Masy Maszyny.

Dlaczego ZIN?

Bo wierzymy w moc Zina. W amatorski zapał. Oczywiście mamy również uznanie dla profesjonalistów. Ale jesteśmy zinem. Wielcy ludzie, tacy jak Dostojewski czy Łobodowski, czy wielu, wielu innych – nie mogli żyć nie wydając swojego pisemka. ZINy to prekursorzy mediów społecznościowych – więc jakże dobrze w tych internetach powinni czuć się starzy fanziniarze.

Zapraszamy do kategorii ZIN POWER

Dlaczego literatura

Wszystkie dzieła kultury. Wszystkie największe filmy, seriale. Netflixy itd. dowodzą że wszystko co dobre zaczyna się od literatury.

Pogłoski o śmierci literatury są….

Dlaczego SF?

W Polsce mamy takie piękne słowo fantastyka. Inne narody, inne języki miewają z tym problem. Brakuje im takiego pojemnego sformułowania.

A jednak “SF” – ten skrót jest od dzieciństwa czymś magicznym. To tak jak rockowiec czy metal słucha wszak zawsze również Bartoka i West Side Story. Albo Poeta śpiewa również piosenki. A Kabareciarz potrafi byś śmiertelnie poważny.

SF, Rock, Poezja. To są hasła choć wąskie, to jednak pojemne. Drzemie w nich pasja i bunt przeciwko zastanej postaci świata i wnętrza.

Dlaczego Kreatura?

Bo blog literacki jest dla nas twórczością. Pisanie recenzji to nie katalogowanie. Publicystyka to nie naukowe wyważane słów. To proces twórczy. Dobieranie czcionek, obrazków, wklejanie hiperłączy… To wszystko jest Creatio.

Przez to nastawienie na twórczość bywamy – my oraz nasze literackie płody – nieco ekscentryczni. Oby to wyszło na zdrowie.

Zespół Redakcyjny