Wojciech Szyda – Pętla (fikcja polityczna) – audiobook

Szyda - Pętla

Opowiadanie “Pętla” po raz pierwszy ukazało się w fanzinie SEMTEX w 1997 r., gdzie Wojciech Szyda zakładał z kolegami klub fantastki.

W formie przeredagowanej ukazało się jako część dłuższego tekstu “Dwie Pętle” w 2002 r. w antologii fanzinu “inne Planety” zatytułowanej Rzeźbiarze o poranku.

Wydanie książkowe – zbiór “Sajens Fikcje” – wyd. Stalker 2021 r.

Czyta Krzysztof Głuch

Długo czekaliśmy na sensowne wydanie tego tekstu. Autor jakoś nie chciał do niego wracać. Ale ten debiutancki tekst jest naprawdę wart przypomnienia.

Po pierwsze jest tutaj obecny nieskrępowany postmodernizm młodego człowieka. Głos naszego pokolenia. Tego tekstu nie dostał jeszcze w swoje ręce genialny redaktor Maciej Parowski (jak było z późniejszą Psychonautką). On potrafił czynić cuda. Ale tutaj bardzo cię cieszymy że nikt nie wyciął i niewyredagował potencjalnych dłużyzn.

Po drugie to dobra political fiction, która pokazuje ten nasz polski fatalizm. Akurat o Rosji znowu robi się głośno w naszej części świata. A cóż lepiej nie oddaje naszych polsko rosyjskich fobii jak właśnie Kordian.

Zapraszamy do Kordiana zreinterpretowanego!

Zapisz się, jeżeli chcesz dostawać informacje o nowych wpisach.

Zaproszenie od redakcji.
Jeżeli chcesz wyrazić polemikę.
Lub jeżeli w ogóle podoba Ci się nasze medium i chciałbyś przez nasz kanał coś wyrazić. Zapraszamy. Pisz do nas. Może się uda.
Nie musimy się zgadzać.
Albo inaczej – musimy się zgadzać co do jednego: pluralizm jest OK i każdy ma prawo do swoich poglądów.


Forumlarz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.