
Vangelis
Manitou - 21 maja, 2022Niedawno żegnaliśmy Klausa Schulze. Dziś żegnamy kolejnego z czterech „elektronicznych królów polskich bazarów” (dziedzina nie zdominowana przez anglojęzycznych – Francuz Jarre, Niemiec Schulze, Japończyk Kitaro i Grek Vangelis).
Ten wspaniały organista, członek świetnej grupy Dziecko Afrodyty, to kolejny muzyk który szedł drogą (zmarłego również niedawno) Korzyńskiego, czy Niemena – od big-beatu, do elektroniki. Nieważne czy tworzysz progresywnego rocka, czy symfonię syntetycznych dźwięków. Ciągle prowadzi Cię ta sama wrażliwość.
25 lat temu pierwsza impreza w redakcji innych Planet odbywała się do dwóch płyt (bo innych nie mieliśmy) „Apocalyptica – Inquisition Symphony” oraz soundtracku do Łowcy Androidów. Do tej pory nie wiem jak to było możliwe
Dziś płaczą wszyscy przyjaciele Pana Cairo.
Redaktor Manitou
AI Bareja Conrad Diuna Dukaj Fantastyka religijna Groza Gwiezdne Wojny Harat Historia Horror Houellebecq Huberath Jęczmyk Kloss Kobiety Komunizm lektury Lem Linda Lynch Masterton Mickiewicz Niemcy Oscary Parowski political fiction Postapo Pyrkon Romantyzm Rosja Sapkowski Sienkiewicz Stuhr Szyda Słowacki Tolkien Twardoch Twin Peaks Tym Ukraina Vonnegut Wojna Ziemkiewicz Żuławski


